Shkelmi i fillimit të lojës

Aventurat, sfidat dhe ëndrrat e tetë adoleshentëve që kanë një pasion të madh: futbollin!

Kur Gaston Shampinjoni, ish-futbollist i kombëtares franceze, sheh Tomin të zhonglojë në oborrin e shtëpisë, e kupton menjëherë që djali ka stofin e kampionit dhe që… më në fund mund të realizojë ëndrrën e tij: të themelojë një skuadër ku të mund të luajnë të gjithë. Duke u argëtuar, natyrisht!

700 L

Autori

Luigi Garlando

Titulli

Shkelmi i fillimit të lojës

Përktheu

Adrian Beshaj

Kategoria

Letërsi për fëmijë

Faqe

156

ISBN

978-9928-361-10-3

Viti i botimit

2022

sq