Vera e fluturave

Fitues i çmimit “The Oxfordshire Book Awards” 2013

Në një verë të mbushur me sekrete, e vetmja gjë që Beki di është se gjithçka mund të ndryshojë në rrahjen e krahëve të një fluture…

Kur Beki gjen një foto të vjetër nën shtratin e mamasë së saj, kupton se gjithçka që e rrethonte ishte një gënjeshtër e madhe. I vetmi vend ku gjen qetësi është Kopshti i fluturave, me shoqen e saj të re Roza Mei. Por me karakterin e papërmbajtshëm dhe humorin e  paparashikueshëm, mos vallë mikja e saj po i fsheh diçka? Në atë verë të nxehtë gjithë diell, duket se Beki është e vetmja që qëndron në errësirë.

Hipnotizues dhe misterioz, nuk mund ta lëshosh nga dora. Një rrëfim rreth miqësisë së fortë dhe zbulimeve të rrezikshme.

800 L

Ky libër është futur në listën e Titujve Klasikë të @usborne_books , shtëpia më e madhe botuese në Mbretërinë e Bashkuar për librat për fëmijë.

Autori

Anne-Marie Conway

Titulli

Vera e fluturave

Përktheu

Tea Metani

Kategoria

Aventurë, Letërsi për fëmijë, Roman

Faqe

230

ISBN

978-9928-4572-5-7

Viti i botimit

2020

sq