Dhe tani… të gjithë në Brazil!

Aventurat, sfidat dhe ëndrrat e tetë adoleshentëve me një pasion të madh: futbollin.

Dhe tani… të gjithë në Brazil!

Shkolla ka mbaruar dhe për Kokaret do të jetë një verë vërtet e veçantë: së shpejti do të nisen për një pushim përrallor në Brazil, parajsën e futbollit! Zhoaoja po i pret tashmë në Rio de Zhaneiro dhe Tomin e shokët e tij nuk po i mban vendi sa të vizitojnë mitikun Marakana dhe të stërviten në plazh bashkë me kampionët e ëndrrave të tyre…

Ilustrimet: Stefano Turconi

Duke filluar nga mosha tetëvjeçare

700 L

Autori

Luigi Garlando

Titulli

Dhe tani… të gjithë në Brazil!

Përktheu

Adrian Beshaj

Kategoria

Letërsi për fëmijë

Faqe

132

ISBN

978-9928-361-14-1

Viti i botimit

2022

sq