Fillon kampionati

Aventurat, sfidat dhe ëndrrat e tetë adoleshentëve me një pasion të madh: futbollin!

Fillon kampionati

Për Kokaret do të jetë një vjeshtë e veçantë: pas shumë pak, në fakt, do të fillojë kampionati i tyre i parë i vërtetë… Jo më ndeshje të thjeshta në lulishte, por sfida në shtëpi dhe në transfertë, me një klasifikim dhe një arbitër me uniformë. Tomi, Danteja dhe shokët e tyre mezi presin ta mbushin me gola rrjetën e kundërshtarëve!

Ilustrimet: Stefano Turconi

Duke filluar nga mosha tetëvjeçare

700 L

Autori

Luigi Garlando

Titulli

Fillon kampionati

Përktheu

Adrian Beshaj

Kategoria

Letërsi për fëmijë, Roman

Faqe

160

ISBN

978-9928-361-18-9

Viti i botimit

2022

sq